"Öğleden Sonra" programına katılıyor

 

    Sabancı gençleri zararlı akımlardan, alışkanlıklardan korumada işadamlarına düşen görevler konusunda konuşma yapacak

ARANAN KONUK

    Sakıp Sabancı, İstanbul Radyosu'na her zaman olduğu gibi, tam zamanında geldi ve kendisini kapıda programın yapımcılarından Alaettin Bahçekapılı karşıladı. Sabancı, iki ay önce bir başka programa katılmıştı.

    Ünlü işadamı Sakıp Sabancı bugün "Öğleden Sonra"  programına konuk olacak. İstanbul Radyosu'nun hazırladığı ve saat 15.00'te TRT-1 kuşağı içinde yayına girecek programda yer alacak olan Sabancı, topluma hizmette, gençleri zararlı akımlardan, alışkanlıklardan korumada işadamlarına düşen görevler konusunda görüşlerini açıklayacak.

    Sabancı, yaklaşık 8 dakika sürecek konuşması sırasında sosyal yatırımlar ve vakıflar yoluyla hizmet konularına da değinecek.

ZAMANINDA GELDİ

    Programın bant kaydı için tam söz verdiği saatte İstanbul Radyosu'nun kapısından giren işadamını programın yapımcısı Alaeddin Bahçekapılı karşıladı.

    Hiç prova yaptırmadan bir kerede programın kaydını gerçekleştiren Sabancı, konuşmasında şöyle dedi:

    "En önemli, en büyük, en yararlı yatırım insana yapılan yatırımdır. Ülkemizde bazı imkânlar kıt, her şey gönlümüzün arzu ettiği kadar bol değil. Onun için bu kıt kısır imkanları sarf ederken akılcı olmak, ayakları yere basan kararlar vermek ve bilhassa öncelikleri çok iyi belirlemek gerekiyor. Bana göre önceliklerin başında 'insanı yetiştirmek' geliyor. Bir numaralı kriterimiz insanı iyi yetiştirmek olmalı. Burada da görev hem devlete, hem de özel sektöre düşüyor."

 

Kaynak : MİLLİYET RENK    26 Mart 1986

Önceki YazıAna Sayfa